Drescher Euro-Label

Etykiety zabezpieczające

 

Głównym atutem, którym wyróżniają się etykiety zabezpieczające jest to, że nie mogą być one ponownie przyklejone do odbezpieczonego towaru, bez pozostawienia takiej próby niezauważoną.

 

Etykiety plombowe samoprzylepne

Wykorzystywanie etykiet samoprzylepnych plombujących jest skutecznym sposobem zabezpieczenia pomieszczeń czy przedmiotów przed ingerencją osób niepowołanych. Parametry folii powodują, że przy próbie ich usunięcia, użyty materiał kruszy się lub na zabezpieczonym przedmiocie pojawia się nieusuwalny napis VOID lub szachownica informujące o ingerencji. Jest to niezwykle skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w danym obiekcie, jak również na otrzymanie informacji dotyczących wtargnięcia na określony teren czy ingerencji w konstrukcję różnego rodzaju urządzeń.

Plombowe etykiety zabezpieczające są wykorzystywane do ochrony gotowych wyrobów na czas trwania gwarancji. Zerwanie takiej plomby automatycznie powoduje utratę gwarancji. Produkty te mogą być przyklejone zarówno na powierzchniach płaskich, jak i zakrzywionych. Często spotyka się je również na łączeniach poszczególnych części. Zazwyczaj wykorzystywane są w przemyśle elektronicznym, przy komputerach czy sprzęcie rtv. Bardzo często znajdują swoje zastosowanie przy kosmetykach, perfumach, a także dokumentach i różnego rodzaju przesyłkach. Jakiekolwiek naruszenie etykiety zabezpieczającej świadczy o tym, że niepowołane osoby otworzyły konkretne opakowanie czy dostały się do wnętrza urządzenia. Jeśli sprzęt był objęty gwarancją, po stwierdzeniu zerwania plomby, zostaje ona unieważniona.

 

Folia krusząca biała

Najczęściej stosuje się ją w przypadku pieczęci lub plomb zabezpieczających np. oryginalne części elektroniczne (mogą być bowiem umieszczane nawet na ścieżkach obwodów elektronicznych). Etykiety te wykonane są z folii PVC, która wyróżnia się wyjątkowo niskim współczynnikiem rozciągania. W rezultacie nie jest możliwe całkowite jej odklejenie, bowiem przy każdej próbie jej podważenia można zerwać jedynie niewielki kawałek. Do wydruku tego typu artykułów wykorzystujemy specjalną folię żywiczną termotransferową oraz permanentny, akrylowy klej, zapewniający silne łączenie.

 

Folia VOID srebrna oraz biała

Jest to jeden z najpopularniejszych produktów, stosowanych w sytuacji, kiedy konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie towaru, przesyłki czy dokumentu. Pozwala na szybkie dostrzeżenie faktu, że ktoś próbował dostać się do przedmiotu lub tekstu, który zabezpieczyliśmy. Etykiety srebrne typu Void, które oferujemy, wykonane są z najwyższej jakości materiałów poliestrowych oraz kleju akrylowego. Każda naklejka składa się z dwóch warstw. Wierzchnia wygląda standardowo, zazwyczaj posiada nadruk z odpowiednią informacją, np. że po jej zerwaniu nie uznaje się gwarancji. Kiedy dana osoba spróbuje oderwać etykietę, wtedy widoczna staje się warstwa spodnia. Najczęściej posiada ona nadruk VOID (nieważne). Nie istnieje możliwość jej oderwania (bowiem klej mocujący jest bardzo silny), ani ponownego naklejenia wierzchniego elementu. Niewątpliwym atutem tego rodzaju produktów jest możliwość tworzenia na nich nadruku, przy wykorzystaniu większość standardowych drukarek.

 

Folia szachownica srebrna

Tego typu produkty są na rynku stosunkowo młode i stają się coraz popularniejsze. Etykiety ze srebrnej folii typu ?szachownica?, są chętnie wybierane w przypadku tabliczek informacyjnych bądź znamionowych, jak również sprzętu komputerowego. Działanie tego rodzaju nalepek opiera się, podobnie jak w przypadku folii VIOD, na pozostawieniu spodniej warstwy z charakterystyczną szachownicą, oznaczającą utratę gwarancji.

 

 

 
Copyright by
Drescher Euro-Label
Duża 1
05-260 Warszawa - Marki
tel. 227991345
Dodaj do ulubionych