Drescher Euro-Label

Różnice pomiędzy etykietami na roli a na arkuszu

Jako dostawca możemy zaproponować naszym Klientom etykiety na roli oraz na arkuszu, które wykonane są z najwyższą starannością i troską o wysoką jakość. Jednocześnie postanowiliśmy odpowiedzieć na często zadawane nam przez Państwa pytanie: czym różnią się etykiety na roli od tych na arkuszu?


Podstawową różnicą między tymi dwoma typami produktów jest zastosowanie. Etykiety na arkuszu wykorzystywane są w niewielkich nakładach i głównie stosuje się je ręcznie do znakowania np. kopert, przesyłek. Modele na rolce z powodzeniem mogą być stosowane na dużą skalę (także w przemyśle), często wykorzystuje się je do zadruku kodów kreskowych.


Kolejną istotną różnicą jest forma. Produkty na roli wytwarzane są w postaci bardzo długich taśm, gdzie kolejne pola umieszczone są w rzędzie. Całość taśm jest nawinięta jest na szpulę z solidną gilzą w środku, dzięki czemu można być pewnym, że mogą pracować z profesjonalnymi maszynami poligraficznymi. Etykiety na arkuszu A4 mogą być dowolnie zadrukowane ? dowolna liczba wierszy i kolumn w zależności od zamówienia. Nie ma jednak w ich przypadku możliwości zautomatyzowania procesu nanoszenia na powierzchnię (konieczne jest odklejanie ręczne).


Tym, co wyróżnia oba typy produktów jest także różnica między możliwościami zadrukowania powierzchni. W przypadku modeli na arkuszu dopuszczalne jest wykonanie nadruków przy wykorzystaniu sprzętu atramentowego, jak i laserowego, ale mogą być też znakowane ręcznie. Jeżeli chodzi natomiast o produkty na rolce to zaleca się dedykowane drukarki, np. do kodów kreskowych.


Z uwagi na te różnice odmienne jest także zastosowanie każdego z tych typów produktów. Etykiety na roli można wykorzystać w wielu dziedzinach przemysłu, w szczególności w tworzeniu oznaczeń z najważniejszymi cechami produktów. Ponadto dobrze sprawdzają się w magazynach. Modele na arkuszach zdecydowanie częściej wykorzystywane są w pracach biurowych oraz do znakowania artykułów, występujących w niewielkich nakładach. Powszechnie używane są w szkołach, przedszkolach, urzędach, a także na potrzeby prywatne.

 
Copyright by
Drescher Euro-Label
Duża 1
05-260 Warszawa - Marki
tel. 227991345
Dodaj do ulubionych